o nás

Jsme kreativní lidé, kteří pracují na železnici a svůj volný čas věnují umění a tvorbě a hře. FISAIC je organizace zabývající se volnočasovými aktivitami železničářů, mimo jiné i s cílem propagovat železnici jako takovou. Zkratka pochází z francouzského názvu (Féderation Internationale des Sociétés Artistiques et Intellectuelles des Cheminots), tedy Mezinárodní federace pro kulturu a volný čas železničářů. Jejím hlavním cílem je organizace a kultivace zájmové činnosti železničářů ve volném čase jak na národní, tak i mezinárodní úrovni.

český fisaic

Čeští železničáři jsou členy FISAIC od roku 1990. Agenda spojená se zajišťováním FISAIC se přesunula k Odborovému sdružení železničářů (OSŽ). Na národní i mezinárodní úrovni organizujeme výstavy, semináře a workshopy, soutěže, konference, mezinárodní akce, jednání skupin a další. Vaší práce si velmi vážíme a snažíme se vám vytvořit prostor pro to, abyste ji mohli prezentovat jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni.

PřihlášeníČlenství je zdarma

mezinárodní fisaic

Mezinárodní federace pro kulturu a volný čas železničářů byla založena západoevropskými železničáři již v roce 1952. V té době si železničáři uvědomili, že fenomén železnice je sdružuje, neboť jejich pracovní podmínky byly prakticky shodné. Také si uvědomili, že jejich obětavost a zasvěcení železniční problematice (a volnočasovými aktivitám souvisejícím s železnicí )jsou natolik jedinečné, že je spojují: myšlením i skutky. A tak si založili mezinárodní federaci železničářů - FISAIC (podle francouzského označení). Federace nyní sdružuje již 25 zemí Evropy. Jednacím jazykem byla tradičně francouzština a němčina, nově je to angličtina.

kdo může být členem?

Členem Českého zemského svazu FISAIC se může stát každý zaměstnanec:

 • ČD, a. s.

 • SŽDC, s. o.

 • ČD Cargo, a. s.

 • člen OSŽ, který projeví zájem o práci v jednotlivých oblastech činnosti

Členství je zdarmaPřihlášeníČlenství je zdarma

naše skupiny

Momentálně nabízíme členství v 9 skupinách. Členství je zdarma.

Přidejte se k nám!

časté dotazy

 • Je členství opravdu zdarma? 

  Ano, opravdu je. Členství zdarma je součástí benefitů pro Vás a Vaše rodinné příslušníky, pokud pracujete u ČD, ČD Cargo či SŽDC, či pokud jste členem OSŽ.

 • Můžu jet na mezinárodní akci?

  Ano, můžete se dostat i na mezinárodní akci, pokud Vás vyšle Český zemský svaz FISAIC.

 • Kdo se může stát členem?

  Členem Českého zemského svazu FISAIC se může stát každý zaměstnanec ČD, SŽDC, ČD Cargo a
  člen OSŽ, který projeví zájem o práci v jednotlivých oblastech činnosti.

 • Uvolní mě můj podnik na akci?

  Ve většině případů ano. Po dohodě s Vaším nadřízeným zajistí OSŽ žádost o uvolnění a v drtivé většině případů vycházejí nadřízení vstříc našim zádostem.

 • Co můžu čekat od členství?

  V rámci našich skupin dostanete možnost zdokonalit se v tom, co rádi děláte ve volném čase. Naše skupiny pořádají semináře, pravidelná setkání, výstavy, soutěže, atd.

 • Jak se stát členem?

  Vyplníte kontaktní formulář ZDE a poté Vám pošleme přihlášku a další instrukce.

novinky

Celý BLOG se všemi příspěvky najdete ZDE

Kalendář akcí

kontakt

napište nám!

Chtete se přihlásit do nějaké z našich skupin? Nebo se nás chcete na něco zeptat? Nebo nás třeba chcete jen pochválit? Neváhejte nám napsat!

Děkujeme za vyplnění formuláře!
Něco se pokazilo! Prosím zkuste to znovu.

kontaktní informace

Český zemský svaz FISAIC funguje pod záštitou Odborového sdružení železničářů (OSŽ).

www.osz.org

ODBOROVÉ SDRUŽENÍ ŽELEZNIČÁŘŮ
Telefon: +420 972 241 924
Mobil: +420 737 275 101
Adresa: Na Břehu 579/3, 190 00 PRAHA Vysočany
IČ: 00225479
DIČ: CZ 00225479
e-mail: osz@osz.org