Výstava prací v Německém Altenburgu

Ve dnech 22. a 23. dubna 2017 se čtyři členky skupiny Kreativní ruční práce FISAIC (M.Cilová, M.Havlínová, P.Packová a Š. Smrčková) vydaly navštívit německý Altenburg. Pod záštitou Stiftung Bahn-Sozialwerk (BSW), Zentrale, Internationaler Vertrieb und FISAIC  se zde konala výstava rukodělných prací. Vernisáž byla zahájena 22. dubna v 15 hod. v galerii Bühl v Altenburgu. Vystavené exponáty si mohli lidé prohlédnout až do 26. května. Vystaveno bylo přes 190 exponátů, z toho 11 výtvorů od našich děvčat. Organizátorky akce paní Barbara Sciesinski nám prozradila, že zástupci Francie poslali pouze 3 exponáty a po obdržení katalogu a zjištění, že z České republiky došlo zmíněných 11 exponátů, se nechtěli nechat zahanbit a dodatečně poslali dalších pár krásných kousků. K vidění byla spousta zajímavých ručních děl, např. paličkování, háčkování, malování, řezbářské práce apod. Komise udělila medaile a několik diplomů. Dva diplomy dostala i M. Havlínová a P. Packová.

 

Seminář v Potštejně

První z našich dvou seminářů se konal od 1. do 4. června 2017 na Potštejně. Tuto akci měla pod vedením Marie Havlínová. Sešlo se asi 30 děvčat a jeden zdatný muž. Oproti loňskému podzimnímu semináři se naše řady rozšířily, i díky článku v Obzoru. Ozývají se nám zájemkyně z celé republiky. Samozřejmě se všechny nesešly, i tak nás bylo kolem 30. Na programu bylo hlavně pletení z pedigu, což všechny nadchlo. Pod rukama vznikaly nádherné koše a tácy. Dále se vytvářely hedvábné šály, trička a tašky. Byl to krásný prodloužený víkend v krásném prostředí a za super počasí.

Podívejte se na video ze semináře od naší filmařky, paní D. Kubátové

Seminář v Prudké s německou účastí

Podzimní seminář se konal na začátku října na Prudké, tentokrát pod vedením Pavly Packové. Měli jsme i mezinárodní účast. Z Německa k nám dorazili 2 dámy a 1 muž. První den jsme se věnovali encaustice (malování horkým voskem). Vznikaly krásné abstraktní obrázky. Další velkou aktivitou bylo drátování. Dělaly jsme andílky, srdíčka, sluníčka,...Také jsme pracovali s hmotou foamiran, z které jsme vyráběli krásné květy. I Tento seminář se myslím vydařil a všichni jsme si to užili a vytvořili spoustu zajímavého. Paní Barbara Sciesinski z BSW, která má na starosti německý zemský svaz FISAIC nám vzkázala, že účastníci z Německa byli nadšení.

Na příští rok opět plánujeme 2 semináře zhruba ve stejných termínech. Jarní opět na Potštejně a podzimní na Prudké.

Autor: Pavla Packová, vedoucí skupiny Kreativní ruční práce

SOUBORY KE STAŽENÍ

FOTOGALERIE

No items found.