Úspěch neprofesionálního filmu!

Mimořádného úspěchu v oblasti neprofesionálního filmu se podařilo dosáhnout paní Danuši Kubátové z Čelákovic. Její krátký hraný film Rozchod získal na dvou mezinárodních festivalech ta nejvyšší ocenění. Snímek byl porotami významně oceněn hlavně proto, že byl nápaditý, vtipný a mezinárodně srozumitelný. Velkou zásluhu na jeho úspěchu mají i jeho čelákovičtí protagonisté (herci-neherci) Romana Liscová a Václav Svoboda. 

 

Na evropském filmovém festivalu krátkých filmů v Berlíně (30. 6.–2. 7. 2017) získala paní Kubátová hlavní cenu. Na tomto festivalu bylo promítnuto 58 filmů z 27 evropských států. 

Hned o měsíc později na celosvětovém festivalu UNICA v německém Dortmundu (5.–12. 8. 2017) získala zlatou medaili. I zde byla konkurence značná. Na tomto festivalu bylo promítnuto celkem 132 vybraných soutěžních snímků z 30 zemí celého světa. 

Paní Kubátová se v rámci České republiky zúčastňuje mnoha festivalů a soutěží neprofesionální filmové tvorby a zejména její dokumenty Maikoland a Hallvad získaly řadu významných ocenění. 

Svému filmařskému koníčku se věnuje již řadu let a její tvorba má široký rozsah. Natočila reportáže o dění v našem městě a okolí (např. Čelákovické košíkářství, Otevření lávky přes Labe, Čelákovická duběnka), medailonky o zajímavých lidech a v poslední době se začala zabývat i tvorbou hranou. Její snímky je možné zhlédnout na YouTube. com. Gratulujeme!

Zdroj: http://www.celakovice.cz/filemanager/files/332072.pdf

SOUBORY KE STAŽENÍ

FOTOGALERIE

No items found.