Při příležitosti vyhlášení výsledků literární soutěže Řehečská slepice v knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně, se zde již tradičně sešla skupina literátů Českého zemského svazu FISAIC.

V sobotu odpoledne se rozběhl program semináře. A přestože byla letošní Řehečská slepice z technických důvodů odvolána, ani chvíli jsme se nezastavili.

Po prohlídce jičínské synagogy a bývalé židovské školy se všichni zúčastnili hudebního divadelního loutkového muzikálu „Čerti na Veliši“, jejímž autorem je člen naší literární skupiny Libolav Kučera. Ten nejenže napsal scénář, ale také si jako herec Loutkového divadla Srdíčko Jičín zahrál jednu z hlavních rolí. Tedy ne osobně, ale prostřednictvím loutky čerta.

Večer proběhlo jednání skupiny literáti, které vedl vedoucí skupiny p. František Tylšar dle programu –informace OSŽ a FISAIC, informovala Ing. Jarmila Šmerhová, informace o činnosti skupiny v r. 2021, plán na rok 2023, knihy Literáti na trati VIII a VIX, literární informace, představení nové členky skupiny a diskuze. Byly předneseny tři povídky, které byly vyhodnoceny jako nejlepší ve virtuální soutěži (duben r. 2022) na téma Jaro. Na závěr večera skupina JEDETO zahrála několik skladeb, včetně tří v esperantu (příprava na Kongres IFEF v Berouně).

Druhý den byl věnován prohlídce Valdštejnského muzea v jičínském zámku.

Chtěli byste ses Literáty na trati a jejich knihami sejít osobně či poslechnout si písničky skupiny JEDETO? Přijeďte se podívat v září do Plzně na Národní den železnice. Obě skupiny zde jistě najdete. A nejen je, expozici zde představí všechny skupiny Českého zemského svazu FISAIC.

Těšíme se na vás.

Link na fotografie:

https://fanda66.rajce.idnes.cz/Literati_na_trati_v_Jicine/

SOUBORY KE STAŽENÍ

FOTOGALERIE

No items found.