Ve středu 14. března 2018 jsem se zašla podívat na výstavu malířů sdružených pod Českým zemským svazem FISAIC „Malující železničáři“ v Galerii 9 na radnici v Praze – Vysočanech. Výstava byla instalovaná ve dvou místnostech a každý autor mohl vystavovat až 5 obrazů  buď s železniční tématikou nebo na volné téma. V kategorii volné téma byly k vidění nejčastěji krajiny a portréty. Nejčastější použitou technikou byla malba olejem, akrylem nebo akvarelem.

 Z vystavovaných děl vybrala odborná komise 30 obrazů, které budou reprezentovat náš zemský svaz na 32. Mezinárodním salonu výtvarného umění v belgickém městě Gent. Úkol to musel být nelehký, protože všechny vystavované obrazy byly velmi povedené. Musím říct, že bych sama nevěděla, kterému z obrazů dát přednost.

 

Děkuji všem výtvarníkům za krásný zážitek.

Autorka reportáže: Pavla Doleželová, členka skupiny Výtvarné umění

Malá ukázka vystavovaných výtvarných prací 

skupiny výtvarníků Českého zemského svazu FISAIC v Galerii 9 na radnici v Praze – Vysočanech. Některé z výtvarných děl se mi podařilo zachytit na mobilu. Na blog byly vybrány ty obrazy, které se mi podařilo vyfotit nerozmazané a v celé velikosti.

Kategorie: 

  • železniční tématika
  • volné téma
34

SOUBORY KE STAŽENÍ

FOTOGALERIE

No items found.