První červnový víkend, poprvé po třech letech, kdy nás všechny ohrožoval coronavir, se členové skupiny foto ČZS FISAIC zúčastnili fotografického semináře v  Pardubicích, v  ateliéru profesionálního fotografa p. Petra Moška.

Po příjezdu tam v pátek večer proběhlo jednání skupiny, které vedla výkonná tajemnice ČZS FISAIC Ing. Jarmila Šmerhová (ved. skupiny p. Jan Týc byl z účasti na semináři omluven), prezentaci 38.mezinárodní výstavy foto FISAIC ve Svitavách v říjnu  r. 2021 zajistil Ing. Ivan Gavenda p. Miroslav Čarek. Po té se konala velmi zajímavá přednáška p. Luboše Zavadila (profesí překladatel), který je z Pardubic, a který mimo jiné fotografuje a píše knihy. Přednáška byla zaměřena na historické železniční lokomotivy a byla doprovázena prezentací dokumentárních fotografií autora. Železnice je jeho záliba, velký koníček, nikoli profese, přesto byli všichni účastníci překvapeni touto přednáškou na vysoce profesionální úrovní.

Na závěr se promítalo deset nejlepších fotografií od každého účastníka semináře, které si všichni přivezli v digitální podobě. Fotografové své fotografie měli možnost komentovat, aby ostatním přiblížili, jak a kde fotografie jejich vznikly. V sobotu dopoledne proběhlo fotografování turnaje v softbalu družstev dětí na pardubickém sportovišti. Děti hrály s velkým zápalem a fotografové je s velkým zápalem fotili. Odpoledne se tentokrát ještě fotilo na místním koupališti Cihelna, které je v současné době před rekonstrukcí a jez  technických důvodů pro veřejnost zavřeno, ale poskytlo mnoho zajímavých motivů a fotografických záběrů, včetně objednané modelky. Večer si účastníci připravili výběr fotografií, které se průběžně hodnotily a upravovaly podvedením lektora p. Petra Moška. V neděli dopoledne se prezentovaly výsledné fotografie semináře. Příští seminář fotografů se plánuje na podzim a všichni věří, že ho už žádná pandemie neohrozí.

SOUBORY KE STAŽENÍ

FOTOGALERIE

No items found.