motto: "Železnice je nekonečný příběh…"

Literáti na trati V aneb Próza (Poezie) mezi staničníky

Literární skupina ČZS FISAIC vyhlašuje již pátý ročník železniční knižní antologie Literáti na trati, která je příležitostí pro všechny autory, kterým je námětem, múzou či inspirací prostředí kolejí, vlaků a cestování. A protože autorů přibývá, budou letos knihy dvě: "Próza mezi staničníky" a "Poezie mezi staničníky".

Podobně jako vloni bude vaším úkolem dodání daného počtu stran textu, který se dotýká železnice a odkoupení alespoň dvou výtisku knihy. Uvítáme ukázky z knih, články, poezii i prózu, pohádky, povídky, kresby či fotografie. Přidat se může každý! Jedinou podmínkou je naplnění názvu knihy - jsme "Literáti na trati". Ať už profesí či láskou k železnici.Je jedno, zda jste ostřílený autor nebo si píšete jen tak pro radost. Podělte se o svoje dílo s ostatními. Staňte se součástí dnes již sedmdesátičlenné party a vytvořme společně další díl antologie známých i neznámých autorů, které spojuje souprava dobře rozjetého mezinárodního vlaku! Seberte tedy odvahu a pojďme do toho! "Stojí to za to!"Další informace získáte na webu http://fisaic-l.blog.cz/, e-mailové adrese: frantisek.tylsar@seznam.cz nebo na tel. čísle +420 776 58 2331.Fanda :-) Tylšarvedoucí skupiny a tvůrce knihy

PODMÍNKY A RÁMCOVÝ PLÁN PRO PŘÍPRAVY KNIHY

31. března 2018 - Nejzazší termín pro odeslání příspěvku, který musí splňovat následující náležitosti:

 • Text posílejte pouze v elektronické podobě (sepsané na počítači) v běžném textovém editoru (ne pdf!)
 • Délka textu - próza - max. 11 000 znaků vč. mezer!
 • Délka textu - poezie - max. 5 stran po 33 řádcích vč. nadpisů a mezer.
 • Publikovat můžete v knize prózy nebo v knize poezie, popř. v obou.
 • K textu je potřeba dodat jednu stránku povídání o autorovi + fotografii.Délka textu o autorovi - 1600 - 1700 znaků vč. mezer!
 • Kratší texty nejsou překážkou, delší jen po dohodě s editorem knihy. Pokud si nejste jisti jazykovou správností, nechte si text ještě před odesláním zkontrolovat, např. češtinářem. Texty s velkým množstvím chyb nebo velmi nízké literární úrovně mohou být vyloučeny. Vyhrazujeme si právo využít jen část zaslaných materiálů.
 • Zasláním textů autor souhlasí s jejich uveřejněním bez nároku na autorský honorář.
 • Jednotlivé kroky budou s přihlášenými autory konzultovány prostřednictvím e-mailu či telefonu.
 • Texty, které pošlete, zapracuji do knihy a pošlu zpět k autorské kontrole.
 • Na návrh autora provedu změny, znovu vše zkonzultujeme a bude-li vše v pořádku, vložíme do tiskové verze.
 • To vše musíme zvládnout do konce května.
 • K tomuto datu je potřeba mít také zaplaceny své výtisky, abych mohl určit počet knih pro tisk.
 • Předběžná cena za knihu prózy v pevné šité vazbě s lacetkou je 300,- Kč/ks, za knihu poezie v pevné šité vazbě s lacetkou je 250,- Kč/ks.
 • Kniha bude předána nakladateli k tisku.

31. května 2018 - Bude hotova konečná verze knihy01. srpna 2018 - budou hotovy korektury, cílová sazba a návrh obálky - kniha bude předána k tiskuŘíjen 2018 - Distribuce knih, slavnostní křest a autogramiádaV podstatě to bude stejné jako v minulých letech. Pokud jste noví autoři, nemusíte se ničeho bát. Pravidelně vás budu o všech krocích informovat, průběžně budu zasílat další informace tak, abychom veškerou práci společně včas dotáhli do konce.Takže nyní vás čeká první krok. Přihlásit se k projektu (napsat mail, zavolat) a poslat svůj příspěvek.Fanda :-) Tylšare-mail: frantisek.tylsar@seznam.cz, tel. +420 776 58 2331.

SOUBORY KE STAŽENÍ

FOTOGALERIE

No items found.